FAQ

Časté otázky

Stačí si vybrať niektorý z projektov, ktoré sa nachádzajú v našej ponuke. Projekt, ktorý sa Vám najviac páči, alebo je najbližšie predstavám o podobe Vášho budúceho domova. Tu získate základné informácie o cene jednotlivých realizácii, ako aj obsahu. Následne nás stačí kontaktovať na uvedených telefónnych číslach, alebo prostredníctvom e-mailu, kde si dohodneme osobné stretnutie a zodpovieme všetky Vaše otázky.

Za dispozičné zmeny na našich projektoch sa nič nepripláca. Príplatok je iba v prípade, že si stavebný úrad vyžiada podklady, ktoré štandardne nevyžaduje, alebo zákazník požaduje od projektanta práce, ktoré nie sú štandardne súčasťou projektu. Tieto cenové rozdiely sa už dojednávajú s projektantom. Vyhotovenie projektu trvá 3-4 týždne v závislosti na rozsahu zmien projektu.

Rovnako Vám vieme realizovať aj iný projekt, ktorý ste si zakúpili, alebo dali vypracovať inému projektantovi.

Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď. Každá stavebná konštrukcia má svoje plusy a mínusy. Je len na zákazníkovi, pre ktorú konštrukciu sa rozhodne na základe svojich osobných preferencii. Podstatné je, aby bol zhotovený kvalitne a vyhovoval nárokom zákazníka, ktorý je s jeho užívaním spokojný. Aj preto ponúkame oba varianty výstavby a v prípade otázok nás stačí kontaktovať. Pomôžeme vám s výberom toho správneho riešenia.

Prístupom, prácou, materiálom. Sme firma, ktorá ide zásadne cestou kvality a nie kvantity! Pracujeme so stálymi pracovníkmi a dodávateľmi, ktorí majú bohaté skúsenosti s prácou, ktorú vykonávajú. Drvivá väčšina u nás pracuje od začiatku, čo svedčí o tom, že sme s ich výsledkami a prácou spokojní nielen my, ale aj naši zákazníci. Pri materiáloch nerobíme kompromisy , používame overené a kvalitné výrobky, ako aj ich správnu montáž a aplikáciu dodržiavaním technických postupov stanovených jednotlivými výrobcami. Používame systémové riešenia, aby stavba spĺňala deklarované parametere a boli vyriešené aj konštrukčné detaily, ktoré rozhodujú o kvalite prevedenej práci. Pri montovaných domoch sa používa výlučne certifikované rezivo s kontrolou výroby  kvality. Spoje neklincujeme, ale šraubujeme, čo vytvára oveľa pevnejší spoj a neštiepi rezivo. Zateplenie je systémové v súlade s normou ETICS. Na povrchovú úpravu používame silikónovú omietku, ktorá je svojimi vlastnosťami číslo 1.. Na spoje rohov sadrokartónu nepoužívame akryl, ktorý po čase vypraská, ale profesionálne pásky, ktoré zabezpečia pevný, estetický poj bez praskania.  Používanie veľkoformátových sadrokartónových dosiek minimalizuje počet spojov. Celoobvodové opláštenie stien s OSB zvyšuje pevnosť, tuhosť a nosnosť konštrukcie.  Na izoláciu stien používame kamennú vlnu, ktorá má väčšiu hustotu vlákien, tvarovú stálosť, pružnosť, mechanickú odolnosť a nedeformuje sa v konštrukcii priečky. Okná montujeme vždy na pásky. Je tu ešte veľa iných detailov, ktoré našu prácu odlišujú od ostatných a prejavujú sa na kvalite diela.

Financovanie výstavby prebieha postupne po etapách. Celková realizácia sa rozdelí do niekoľkých etáp pričom každá etapa je presne špecifikovaná v zmluve, kde je určená čiastočná zálohová platba a po zhotovení etapy nasleduje jej doplatok (napr.: 1. etpa – základy, 2. etapa – hrubá stavba…).

Áno. Dnes sú na trhu dostupné moderné stavebné technológie, ktoré umožňujú výstavbu bez zníženia kvality aj v zimných mesiacoch. Niektoré mokré procesy výstavby je však nutné preložiť na jarné obdobie.

Chcete vedieť o nás viac? Potrebujete informácie? Máte záujem o spoluprácu?

Neváhajte a kontaktujte nás!